Veteriner Malzemeleri

Göster:
Sırala:
İntraket (16-18-20-22) Beybi KITKATH %28 İndirim

İntraket (16-18-20-22) Beybi KITKATH

SterilFEP kateterTek kullanımlıkPaslanmaz çelik, silikon uçlu iğne4 radyoopak çizgiPortlu ve portsuz..

4,48TL + KDV
3,25TL + KDV

Enjektör 10 cc 3 parça Yeşil Uçlu Enjektör Berika 200 Lü Kutu %24 İndirim

Enjektör 10 cc 3 parça Yeşil Uçlu Enjektör Berika 200 Lü Kutu

Steril  Tek kullanımlık Apirojen ve non toksik Tam sızdırmazlık Luer slip 3..

350,00TL + KDV
266,40TL + KDV

Bone Ultrasonik Dikişli 100 Lük Beyaz %23 İndirim

Bone Ultrasonik Dikişli 100 Lük Beyaz

Nonwomen Spunbond Materyal 15 gr/m²Ultrasonik DikişliFarklı Boy Seçenekleri:45 cm,52 cm.İkili Örme L..

35,00TL + KDV
26,83TL + KDV

Steril Tek Kullanımlık Delikli 60 cm x 90 cm Örtü %24 İndirim

Steril Tek Kullanımlık Delikli 60 cm x 90 cm Örtü

Steril delikli örtü,60 cm x 90 cm operasyon örtüsü,Tek kullanımlıktır...

16,89TL + KDV
12,83TL + KDV

Steril Tek Kullanımlık 50 cm x 50 cm Deliksiz Örtü %19 İndirim

Steril Tek Kullanımlık 50 cm x 50 cm Deliksiz Örtü

Steril deliksiz örtü50x50 cm boyutlarındaTek kullanımlıktır...

9,77TL + KDV
7,91TL + KDV

Elisabeth Yakalık 150 mm %21 İndirim

Elizabeth Yakalık 150 mm

Şeffaf % 100 Polietilen..

119,84TL + KDV
95,16TL + KDV

Absorbent 38 x 45 cm BUSTER %21 İndirim

Absorbent 38 x 45 cm BUSTER

BUSTER Serviyet Bezi Absorbent 38 x 45 cm ürünü orijinaldir.Emici özelliktedir.Boyutları tam olarak..

73,10TL + KDV
58,05TL + KDV

Katgütlü Meme Sondası 4.5 cm 20 Lik %21 İndirim

Katgütlü Meme Sondası 4.5 cm 20 Lik BOVİVET

          BOVİVET Katgütlü Meme Sondası Bengen Model (20 Ad) ürünü si..

270,48TL + KDV
214,79TL + KDV

Absorbent 45 x 75 cm BUSTER %21 İndirim

Absorbent 45 x 75 cm BUSTER

BUSTER Serviyet Bezi Absorben 45 x 75 cm ürünü tek kullanımlık bezlerden oluşmaktadır.Bezler 2 katl..

81,72TL + KDV
64,89TL + KDV

Elisabeth Yakalık Seti %16 İndirim

Elizabeth Yakalık Seti 20 Adet

Set içerisinde : 2 adet 7.5 cm, 3 adet 10 cm, 3 adet 12.5 cm, 3 adet 15 cm, 3 adet 20 cm, 3 adet 25..

2.288,66TL + KDV
1.931,06TL + KDV

Mika Enjektör 10 cc Kaynatılabilir %21 İndirim

Mika Enjektör 10 cc Kaynatılabilir BOVİVET

160 °C 'ye kadar sterilize edilebilir. Ürün içerisinde ekstra birer adet yedek conta bulunmaktadır...

127,67TL + KDV
101,38TL + KDV

Elizabeth Yakalık 100 mm %21 İndirim

Elizabeth Yakalık 100 mm

Elizabeth yakalığı,  kedi ve köpeklerde operasyon sonrasında giydirilen bir tür boyunluktur. Ke..

89,81TL + KDV
71,32TL + KDV

İntraket Mor 100 Lük Kutu %24 İndirim ÜCRETSİZ KARGO!

İntraket Mor 100 Lük Kutu

SterilFEP kateterTek kullanımlıkPaslanmaz çelik, silikon uçlu iğne4 radyoopak çizgiPortsuz Esne..

550,00TL + KDV
420,00TL + KDV

Elisabeth Yakalık 125 mm %21 İndirim

Elizabeth Yakalık 125 mm

Şeffaf % 100 Polietilen..

101,56TL + KDV
80,65TL + KDV

Kendinden Yapışkanlı Flexible Bandaj 10 cm x 4.5 metre Kırmızı VALUELINE %21 İndirim

Kendinden Yapışkanlı Flexible Bandaj 10 cm x 4.5 metre Kırmızı VALUELINE

          VALUELİNE Flexible Bandaj 10 cm x 4,5 mt Kırmızı ürünü kend..

58,48TL + KDV
46,44TL + KDV

Galoş Mavi 1000 Lik Paket %26 İndirim

Galoş Mavi 1000 Lik Paket

yağa Giyilen Galoşlarımız Orjinal Hammadeden Yapılmıştır.Galoşlarımız Sağlam Ve Dayanıklıdır.Paket İ..

100,00TL + KDV
74,25TL + KDV

Her bir sağlık kuruluşunda bulunması gerekmekte olan, şart olan başlıca malzemeler vardır. Bu malzemeler önemli sağlık malzemeleridir. Hastanelerde, polikliniklerde, aile hekimlik merkezlerinde, veteriner hekimlik merkezlerinde, sağlık ocaklarında, acil alanlarında, muayene alanlarında, ameliyathanelerde; kısacası her bir sağlık kuruluşumda ve sağlık kuruluşlarının alanlarında sağlık malzemelerinin her biri bulunmak zorundadır. Ve tabii ki de bu sağlık malzemeleri eksiksiz bir şekilde bulunmalı, her an kullanılacak şekilde yeterli miktarda olmalıdır. Aksi halde sağlık kuruluşları hiçbir şekilde amaçlanan işlemleri yerine getiremezler. Sağlığın korunması ve iyileştirilmesi hiçbir şekilde gerçekleştirilemez. Kısacası sağlığı ilgilendiren her bir durum için sağlık malzemeleri, araç gereçleri, cihazları ve ürünleri mutlaka gerekli durumdadır.

İnsan sağlığının önemli oluşu kadar aynı zamanda elbette hayvan sağlığı da oldukça önemli durumdadır. Çünkü sağlıkta esas olan şey hiçbir şekilde ırk, tür, cins ayrımı yapmadan sadece can’a odaklanmaktır. Ve bu odak noktasına bağlı kalarak her türden canlının sağlığı için gerekli işlemleri uygulamaktır. Yani tıpkı insan sağlığının korunması ve iyileştirilmesi amacı olduğu gibi hayvan sağlığının korunması ve iyileştirilmesi amacı da mevcut haldedir. Veteriner hekimlik merkezleri hayvan sağlığını korumak ve iyi hale getirmek amacı ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu yazıda veteriner malzemelerinden bahsedeceğiz. Hayvanların sağlıklarının korunması ve iyileştirilmesi, olası tehditlere karşı önlem alınması, genel muayenelerin ve kontrollerin yapılması amacı ile veteriner malzemeleri gerekmektedir. Bu malzemelerin neler olduğunu, ne amaç ile kullanılıyor olduklarını, veteriner malzemelerinin genel olarak hangi kategorilerde karşımıza çıkıyor olduğunu sizlere açıklayacağız.

Yazını devamında veteriner malzemelerinin kategorilerini, bu kategorilerde hangi ürünlerin, araç gereçlerin, cihazların, malzemelerin bulunuyor olduğunu göreceksiniz. Her bir ürünü detaylı bir şekilde görecek ve kullanım alanlarına vakıf olacaksınız. Şimdi sizlere veteriner malzemelerinin içerisindeki genel kategorileri gösterelim. Veteriner hekimlerinin kullanması gereken temel veteriner malzemeleri şu kategorilerde karşımıza çıkar:

 • 1. Veteriner Sarf Malzemeleri
 • 2. Veteriner Klinik Malzemeleri
 • 3. Veteriner Cerrahi Aletler
 • 4. Veteriner Pet Ekipmanları
 • 5. Veteriner Çiftlik Ekipmanları
 • 6. Veteriner Büyükbaş Hayvan Ekipmanları
 • 7. Veteriner Büyükbaş Hayvan Doğum Ekipmanları
 • 8. Veteriner Tıraş ve Kırım Ekipmanları

Yazının ilerleyen bölümlerinde sizlere bu 8 ana kategori içerisinde hangi veteriner malzemelerinin bulunuyor olduğunu teker teker göstereceğiz. Şimdi ilk olarak veteriner sarf malzemeleri kategorisini açıklamaya başlayalım.

1. Veteriner Sarf Malzemeleri

Veteriner malzemelerinin 8 kategorisinden bir tanesi veteriner sarf malzemeleri kategorisidir. Bu kategorideki ürünlerin her biri sağlığın korunması ve iyileştirilmesi sürecinde kullanılmaktadır. Malzemeler genel olarak tek kullanımlık olan malzemelerdir. Genelde tek başlarına kullanılmazlar, yardımcı olarak kullanılırlar. Yani, sağlığın iyi hale getirilmesi ve olası tehditlerden korunması sürecinde kullanılan önemli veteriner malzemeleri ve ürünleridir. Şimdi sizlere tek tek bu malzemelerin hangi malzemeler olduğunu söyleyelim:

 • Anti septik ürünler. Bandaj ürünleri. Bistüri uçları ve çeşitleri. Cilt zımbaları ürünleri. Cilt zımba sökücü ürünler. Dezenfektanlar ve çeşitleri. Eldiven ürünleri ve eldiven çeşitleri. Gaz kompres ürünleri. Gazlı bezler ve pamuklar. Katater ürünleri ve torbalar. Laboratuvar ana malzemeleri. Maskeler, boneler ve galoşlar. Sargı bezleri ve çeşitleri. Serme bezler. Muayene örtüleri. Serum ve kan verme seti ürünleri. Stoper ve üç yollu musluklar. Tıbbi atık ürünleri.

Veteriner sarf malzemelerinin içeriyor olduğu önemli malzemeler genel olarak bunlardır. Her bir veteriner sarf malzemesi ürünü hayvan sağlığının teşhis ve tanı, iyileşme ve koruma süreçlerinde çok büyük bir öneme sahip haldedir. Her bir malzemenin kesinlikle her bir veteriner hekim tarafından kullanılması şarttır. Ayrıca şunu da söylemeliyiz ki bu tarzdaki malzemelerin sadece uzman kişiler tarafından kullanılması daha doğrudur. Çünkü doğru kullanımlarını yalnızca bu kişiler bilmektedir. Yani veteriner hekimler doğru kullanımı uygulayacak olan kişilerdir.

Şimdi diğer bir kategoriye geçelim. Sıradaki kategori veteriner klinik malzemeleri kategorisidir. Yazının devamında bu malzemelerin nasıl malzemeler olduğunu, hangi malzemelerin bu kategori içerisinde yer aldığını göreceksiniz.

2. Veteriner Klinik Malzemeleri

İkinci bir kategori de veteriner klinik malzemeleri kategorisidir. Bu kategori içerisinde yer alan veteriner malzemeleri daha çok bir veteriner hekimlik merkezinde, ofisinde, muayene alanında bulunması gereken malzemelerdir. Klinik malzemelerinin her biri uygun boyutlarda, uygun sayıda, uygun yerlerde bulunmak zorundadır. Her bir veteriner hekimlik merkezinde klinik malzemelerinin eksiksiz şekilde yer alması şart haldedir. Şimdi klinik malzemelerinin hangi malzemelerden oluşuyor olduğunu açıklayalım:

 • Anestezi maskesi ( boyun askılı ve boyun askısız modellerde ) , ( Small , Medium ve Large ve X Large boylarında ). Elektrikli operasyon masası. İlk yardım çantaları ( Büyük, orta ya da küçük boylarda ). Operasyon yatağı ( Uygun boyutlarda ). Alın aynaları. Sterilizatör. Taşıma sedyeleri. Yoğun bakım çadırları ( Small, Medium ve Large boylarda ). Acil müdahale ve travma çantası. Cihaz sehpası. Dijital buzdolabı derecesi. Otoskop - oftalmaskop set. EKG mandalları. EKG puarları. İlaç, tedavi ve acil müdahale arabası. Leğenler. Negatoskoplar. Pamuk skalama kutuları. Pansuman arabaları. Sedyeler. Serum askıları. Tromeller. Vajinal spekülüm ürünleri. Veteriner acil taşıma ürünleri. Veteriner masası. Veteriner muayene masası. Veteriner operasyon masası. Veteriner taşıma masası. Veteriner taşıma sedyesi.

Veteriner klinik malzemeleri genel olarak bu malzemelerdir. Şimdi de veteriner cerrahi aletler kategorisine geçelim.

3. Veteriner Cerrahi Aletler

Veteriner cerrahi aletler aynı zamanda operasyon malzemeleri olarak da bilinir. Bu tür malzemeler cerrahi işlemlerde, ameliyat gibi işlemlerde kullanılmaktadır. Her biri steril şekilde kullanılmalı ve sadece bu işin uzmanı olan kişiler tarafından kullanılmalıdır. Veteriner cerrahi aletler, yani operasyon malzemeleri kategorisi içinde şu malzemeler bulunmaktadır:

 • Abomasum ipleri ( metal ya da plastik ). Abomasum plakaları. Abomasum trokarları. Absorbent. Alet kaynatma kutuları. Allis pensi ürünleri. Bağırsak makasları. Bağırsak pensi ürünleri ( düz ya da eğri ). Beyin bıçağı ürünleri. Bileyleme masatı. Bistüriler ve bistüri sapları. Böbrek küveti. Cerrahi bıçaklar ve setleri. Cerrahi makas ürünleri. Deri yüzme bıçakları. Koter setleri. Göz pensi ürünleri. Hemostatik pensler. Kapaklı küvetler. Kemik - kaburga makası. Kemik oyma yontma ürünü. Kemik pensi. Kemik sıyırma bıçağı. Kıkırdak bıçağı. Kocher pensi. Kulak kesme pensi. Mosquito pensi. Sondalar. Omurga bıçağı. Operasyon altlığı. Ekartör. Otopsi bıçağı, satırı, testeresi, çekici. Pensetler. Sezaryen bıçağı. Tüm pens çeşitleri. Veteriner alet çantaları ve benzeri ürünler.

Veteriner malzemeleri içindeki cerrahi aletler genel olarak bunlardır. Şimdi de pet ekipmanlarının hangi malzemelerden oluşuyor olduğuna bakalım.

4. Veteriner Pet Ekipmanları

Veteriner pet ekipmanları küçük evcil hayvanlar için olan özel malzemelerdir. Bu malzemeler genelde kaplardan, kafeslerden ve benzeri ekipmanlardan oluşmaktadır. Pet hayvanları için kullanılması gereken malzemeler, ekipmanlar şunlardır:

 • Evcil hayvan taşıma kafesi, ağız açma padanı, kedi sakinleştirme klipsleri, kedi ve köpek yakalıkları, kastrasyon çengelleri. Kedi ve köpek ağızlıkları. Kedi ve köpek enjeksiyon çantası / kafesi. İdrar sondaları. Yakalama aparatları. Kene çıkarma forcepsleri. Koruma eldivenleri. Kuş yakalık setleri.

Veteriner pet ekipmanları içerisinde bu tür veteriner malzemeleri yer almaktadır. Sıradaki kategori veteriner çiftlik ekipmanları kategorisidir. Şimdi bu tarzdaki ekipmanların ne olduğuna, hangi malzemelerden oluştuğuna bakalım.

5. Veteriner Çiftlik Ekipmanları

Veteriner çiftlik ekipmanları ürünleri adından da anlaşılacağı üzere çiftlik hayvanları için kullanılan malzemelerdir. Büyük baş, küçük baş hayvanlar için özel olarak tasarlanıp üretilmiş olunan önemli ürünlerdir. Buzağılarda, sığırlarda, atlarda, koyunlarda, ineklerde, boğalarda ve benzeri tüm hayvanlarda bu ürünler kullanılabilir. Veteriner çiftlik ekipmanlarının neler olduğunu şöyle açıklayalım:

 • Boyun askıları. Burun halkası takma pensi. Battaniyeler. Biberonlar. Emzikler. Göbek klempleri. Süt emzirme kovaları. Süt içirme kapları. Süt içme önleyici ürün. Çizme yıkama aletleri. Boy ölçü bastonları. Fırçalar. İşaretleme bantları. Kilo ölçerler. Pens türleri. Besleme enjektörleri. Muşetler. Sığır asansörü. Soğuk damga malzemeleri. Tekme önleyici. Üvendire. Yavaşa. Dezenfektan matı ve benzer veteriner malzemeleri ve ürünleri.

Veteriner çiftlik ekipmanları ürünleri bunlardır. Yukarıda da söylemiş olduğumuz gibi bu ürünler sadece çiftlik hayvanları için kullanılabilir. Çünkü sadece bu amaç ile tasarlanmış ve de üretilmiş olunan ürünlerdir.

Ele alacak olduğumuz bir diğer kategori de veteriner büyük baş hayvan ekipmanları kategorisidir. Bu kategori içerisinde hangi tür veteriner malzemelerinin yer aldığını öğrenmek için yazıyı okumaya devam edebilirsiniz. Bir sonraki başlığımızda bu konuyu göreceksiniz.

6. Veteriner Büyükbaş Hayvan Ekipmanları

Veteriner büyük baş hayvan ekipmanları malzemeleri ve ürünleri yalnızca büyük baş olan hayvanlar için kullanılabilir özellikte ürünlerdir. Sadece büyük baş hayvanlar üzerinde kullanılması amacı ile özel olarak tasarlanmışlardır. Ve yine buna uygun olarak da üretilmişlerdir. Büyük baş hayvan ekipmanları şu tür malzemelerden oluşmaktadır:

 • Burunmeri sondaları. Rumen mıknatısları. İdrar sondaları. Metal dedektörleri. Tüm sonda türleri. Padanlar. Trokar ürünleri. Uterus ürünleri. Kataterler. Kolostrometre. Meme koruma bilekliği. Suni vajen iç lastiği ürünleri.

Veteriner büyükbaş hayvan ekipmanları içerisinde bu tür malzemeler yer almaktadır. Şimdi 7. kategori olan veteriner büyükbaş hayvan doğum ekipmanları kategorisine geçerek hangi malzemelerin olduğunu gösterelim.

7. Veteriner Büyükbaş Hayvan Doğum Ekipmanları

Bu kategoride yer almakta olan ürünler de yine bir önceki kategoride odluğu gibi sadece büyük baş hayvanlara özel üretilmektedir. Ürünlerin her biri büyük baş hayvanlar için tasarlanmış durumdadır. Ayrıca bu kategorideki her bir malzeme yalnızca doğum işlemleri için kullanılmalıdır. Tıpkı diğer kategorilerdeki ürünlerde olduğu gibi bu kategoride yer alan ürünler ve malzemeler de yalnızca uzman kişiler, yani veterinerler tarafından doğru şekilde kullanılabilir.

 • Buzağı aspiratörleri. Göz çengeli ürünleri. Doğum ipleri ( farklı boyutlarda ). Doğum jeli ürünleri. Doğum kemerleri. Doğum krikosu ve yedek parça malzemeleri. Doğum zinciri ürünleri. Doğum zinciri kancası. Embryotome. Gizli bistüri ürünleri.

Bu ürünlerin her biri doğum için kullanılmakta olunan veteriner malzemeleri ve ürünleridir. Büyükbaş hayvanların doğum işlemleri için kesinlikle gerekli olan malzemelerdir.

Şimdi de son olarak 8. kategoriye bakalım. Yazının devamında veteriner tıraş ve kırım ekipmanları kategorisini anlatacak ve içeriyor olduğu malzemeleri açıklayacağız.

8. Veteriner Tıraş ve Kırkım Ekipmanları

 • Koyun kırkım makası. Evcil hayvan tıraş makinası ve yedek parçaları. Koyun tıraş makinası ve yedek parçaları. Sığır tıraş makinası ve yedek parçaları.

Veteriner tıraş ve kırkım ekipmanları içerisinde bu malzemeler yer almaktadır. Her bir ekipman ürünü tıraş ve kırkım işlemleri için önemli niteliktedir. Her bir veterinerin bu önemli veteriner malzemeleri ya da ürünlerine sahip olması şarttır.

Veteriner malzemeleri ve veteriner malzemelerinin genel kategorileri bu şekildedir. Malzemeleri daha detaylı incelemek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

resim
Loading...
Loading...
Loading...