Abeslang

Göster:
Sırala:
Abeslang (Tahta Dil Basacağı) 100 Lük Kutu Beybi Stokta Yok

Abeslang (Tahta Dil Basacağı) 100 Lük Kutu Beybi

Abeslang (tahta dil çubuğu), pürüzsüz düzeyi, yuvarlatılmış uç kısımları sayesinde ağız bölgesinin t..

Bu ürün sadece onaylı üyeliği olan profesyonel kullanıcılara yöneliktir. Bilgi için 0850 840 88 87

Steril Abeslang (Tahta Dil Basacağı) 100 Lük Kutu

• Steril• Tek kullanımlık• Düzgün yüzey• Yuvarlatılmış uç kısımları• Tatsız ve kokusuz ModelÜrü..

Bu ürün sadece onaylı üyeliği olan profesyonel kullanıcılara yöneliktir. Bilgi için 0850 840 88 87
Abeslang (Tahta Dil Basacağı) 100'Lük %36 İndirim

Abeslang (Tahta Dil Basacağı) 100'Lük

Non-sterilTek kullanımlıkDüzgün yüzeyYuvarlatılmış uç kısımlarıTatsız ve kokusuz..

8,55TL + KDV
5,46TL + KDV

abeslang fiyatı, abeslang nedir, abeslang satın al,

Sağlık alanında sağlığı hem iyileştirmek hem de korumak amacı ile kullanılan bazı önemli malzemeler, ürünler bulunmaktadır. Bu malzemeler sayesinde tanı, tedavi ve koruma süreçleri doğru bir şekilde yürütülmektedir. Bahsettiğimiz bu sağlık malzemeleri her sağlık kuruluşunda bulunması gereken, hatta zorunlu olan malzemelerdir. Özellikle hastanelerde, sağlık ocaklarında, veterinerlik merkezlerinde ya da aile hekimliği merkezlerinde, polikliniklerde sağlık malzemeleri kesinlikle yeterli miktarda, kullanılabilir halde bulunmalıdır. Bu sağlık malzemelerinden en çok kullanılanlarından bir tanesi de abeslangtır.

Bu yazımızda abeslang ile ilgili olan tüm her şeyi, tüm merak edilen konuları sizler için ele aldık. Yazıda abeslangın ne olduğunu, abeslangın ne işe yarıyor olduğunu, ne amaç ile kullanıldığını, abeslang çeşitleri konusunu, abeslangın fiyatının ne olduğunu, yani abeslang fiyatları konusunu ve daha pek çok farklı konuyu göreceksiniz.

Yazıyı okuduktan sonra sitemize girerek abeslanglarımızı görebilir ve ihtiyacınız olan ürünü en uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz.


Abeslang Nedir?

Önce abeslangın ne olduğunu sizlere açıklayacağız. Abeslang aynı zamanda tahta dil bacağı olarak da yaygın şekilde kullanılmaktadır. Her sağlık kuruluşunda kullanılan önemli bir sağlık malzemesidir, ürünüdür. Bu sağlık malzemesi, tahta dil basacağı doktorlar, hemşireler tarafından kullanılır. Hastanın boğazını kontrol eder iken kullanılan metal ya da tahtadan yapılmış olan bir tıbbi malzemedir.

Abeslangın ne olduğunu sizlere bu şekilde en kısa haliyle anlatabiliyoruz. Abeslangın en net tanımını sizlere vermiş olduk. Peki, Abeslang, yani tahta dil basacağı ne işe yaramaktadır? Onu bu kadar önemli kılan şey nedir? Bu konuyu öğrenmek için bir sonraki başlığımızı okumaya devam edebilirsiniz.


Abeslang Ne İşe Yarar?

Abeslangın ne işe yarıyor olduğunu şu şekilde anlatabiliriz: Tahta dil basacağı ile hastanın boğazı detaylı bir biçimde kontrol edilir. Bu sayede eğer hastanın boğazında bir enfeksiyon, bir şişlik, kızarıklık ya da herhangi bir sağlık sorunu var ise abeslangın yardımı ile görülmüş olunur. Yani, tahta dil basacağı hastalığın teşhisinde ve tanısında büyük bir rol oynamaktadır.

Abeslang kısaca bu işe yaramaktadır. Abeslangın önemi de bu anlattıklarımızdır. Eğer hastalık doğrudan teşhis edilmek isteniyor ise tahta dil basacağı fazlasıyla yardımcı olur. Bu konuyu da öğrendiğinize göre şimdi abeslangın ne amaç ile kullanılıyor olduğu konusuna geçelim. Böylece kullanım amacını ve önemini daha iyi anlamış olursunuz.


Abeslangın Kullanım Amacı Nedir?

Abeslangın kullanım amacı nedir ya da tahta dil basacağı neden kullanılır sorularını şu şekilde yanıtlayalım: Yukarıda da anlatmış olduğumuz gibi abeslangın kullanılmasındaki en önemli amaç hastada bir enfeksiyon, bir problem var ise problemin doğrudan kaynağını görmek, bulmak ve erkenden teşhis koyabilmektir. Abeslangın kullanılması ile hastanın boğazına direkt olarak bakılır, böylece bir sorun olup olmadığı gözlemlenmiş olunur.

Kısacası tahta dli basacağı bu amaç ile kullanılmaktadır. Her sağlık kuruluşunda çalışan sağlık çalışanının bu ürüne, malzemeye sahip olması gerekmektedir. Çünkü her muayenede kullanılması gereken çok önemli bir üründür.

Peki, abeslangın çeşitleri nelerdir? Abeslang çeşitleri konusunu öğrenmek için bir sonraki başlığımızı okuyun.


Abeslang Çeşitleri Nelerdir?

Abeslang çeşitleri denildiği zaman karşımıza iki ana farklı çeşit çıkar. Bunlardan bir tanesi tahtadan yapılan abeslanglar, bir diğeri ise metal abeslanglardır. Tahta ve metal Abeslang çeşitlerini sizlere şu şekilde açıklayalım:

 • Metal Abeslanglar: Metal abeslanglar da tıpkı diğer çeşit olan tahta abeslanglar gibi oldukça sık kullanılmaktadır. Sterilize edilerek kullanılırlar. Tatsız ve kokusuz olarak üretilirler. Böylece hasta kişi abeslangın kokusundan ya da tadından herhangi bir rahatsızlık duymaz.
 • Tahta Abeslanglar: Tahta abeslanglar ya da tahta dil basacakları da oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Her sağlık kuruluşunda tahta abeslangların kullanılıyor olduğunu görürüz. Tahta abeslanglar da tıpkı metal abeslanglar gibi tatsızdır ve kokusuzdur. Böylece hasta kişi herhangi bir rahatsızlık duymaz, muayene iyi bir şekilde geçer.

Abeslang çeşitleri bunlardır. Aynı zamanda tahta dil basacaklarının çeşitleri konusunda istemiz yer alan şu ürünlerden bahsetmemiz de doğru ve yerinde olacaktır: Sitemizde tatsız ve kokusuz olan, steril tahta dil basacakları aktif olarak satılmaktadır. Bu ürünler 100lük kutular içerisinde satışa sunulmaktadır. Ürünlerimizin çeşitlerini daha ayrıntılı şekilde görmek için hemen sitemizi ziyaret edip ilgili kategoriye girebilir ve abeslanglarımızı görebilirsiniz.

Abeslang çeşitleri konusunu detaylı şekilde ele aldıktan sonra şimdi abeslangın nasıl kullanılıyor olduğunu sizlere açıklayalım. Bir sonraki başlığımız bu konu ile ilgilidir.


Abeslang Nasıl Kullanılır?

Abeslangın kullanımı odlukça kolaydır. Abeslang tahta bir çubuktur ve tutulması oldukça kolaydır, rahat şekilde hareket ettirilebilir. Kullanımı şu şekildedir: Hasta kişi ağzını açar. Doktor abeslangı hastanın ağız içine doğru yerleştirir. Hastanın dili abeslangla aşağı doğru bastırılır. Böylece hastanın boğaz kısmı çok rahat bir şekilde görülür. İşte tahta dil basacağının kullanımı bu kadar basit ve pratiktir. Bu işlemden hasta hiçbir rahatsızlık, mide bulantısı ve benzeri olumsuz durum yaşamaz. Çünkü abeslanglar tatsız ve kokusuz sağlık malzemeleridir. Fakat kullanılır iken dikkat edilmesi gereken tek nokta abeslangı ağız kısmına çok fazla sokmamaktır. Yani, sadece dili aşağı bastıracak kadar ağza yerleştirilmelidir. Ancak bu şekilde yapıldığında doğru ve kaliteli bir muayene süreci geçirilmiş olunur.

Abeslangın nasıl kullanılacağı konusu da bu şekildedir. Şimdi abeslangı kullanır iken dikkat edilmesi gereken noktaları detaylı bir biçimde inceleyelim. Sonraki başlığımızı okumaya geçerek bu konuyu öğrenebilirsiniz.


Abeslang Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tahta dil basacağını kullanır iken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunur. Bu noktalara dikkat edildiği zaman muayene hem hasta kişi için hem de doktor için gayet kolay ve başarılı şekilde geçmiş olacaktır. Abeslang kullanır iken dikkat edilecek olunan noktalar şunlardır:

 • Tahta dil basacağını kullanmadan önce tahta dil basacağının temiz, hijyenik, steril olduğundan emin olun. Bu sağlık malzemesini doğrudan hastanın ağız bölgesine temas ettireceğinizden dolayı malzemenin kesinlikle temiz, hijyenik olması şarttır. Yoksa istenmeyen enfeksiyonlara, virüs ve bakteri bulaşmalarına yol açabilirsiniz.
 • Abeslanglar tek kullanımlı olan sağlık ürünleridir. Lütfen abeslangı kullandığınız zaman direkt tıbbi atık kutusuna atınız. Eğer bir hasta üzerinde kullanmış olduğunuz abeslangı diğer bir hastada kullanacak olur iseniz virüs geçişine sebep olursunuz, hasta bazı bakterilere, hastalıklara maruz kalabilir. Lütfen en çok bu noktaya dikkat edin.
 • Abeslangı kullanır iken yukarıda da belirtmiş odluğumuz gibi kesinlikle boğaz kısmına kadar abeslangı götürmemelisiniz. En fazla hastanın dilinin orta kısmına kadar Abeslangı götürmeli ve dili aşağı bastırmalısınız. Aksi bir durumda Abeslang boğaz kısmına çok yaklaştığı için hastada mide bulantısı, kusma gibi durumlar görülecektir.
 • Tahta dil basacağını kullar iken aynı zamanda eldiven ve maske kullanmaya da dikkat etmelisiniz. Bu hem sizin sağlığınız için hem de hastanızın sağlığı için önem taşır. Çünkü hastanın ağız bölgesine çok fazla yaklaşacağınız için hastadan size bir virüs, bakteri ya da mikrop geçebilir. Ya da aynı şekilde sizden hastaya bir mikrop, bakteri ya da virüs bulaşma durumu söz konusu olabilir.

Saymış olduğumuz tüm maddeler çok büyük bir önem taşırlar. Her biri hem hasta sağlığı için hem sizin sağlığınız için önemli şeylerdir. Lütfen tahta dil basacağını, yani abeslangı kullanır iken belirttiğimiz tüm maddeleri göz önünde bulundurun, bunlara dikkat edin. Şimdi genel Abeslang fiyatları konusuna geçiş yapabiliriz.


Genel Abeslang Fiyatları Nelerdir?

Abeslangların genel fiyatları en çok merak edilen konulardan bir tanesidir. Bu konuda şunları söyleyebiliriz: Abeslangların genel fiyatları her bütçeye uygun olan fiyatlardır. Abeslangların üretim maliyetleri yüksek olmadığından ve bu sağlık malzemelerine olan talep çok yoğun olduğundan fiyatlar gayet makul fiyatlardır.

Peki, en uygun Abeslang fiyatları nelerdir? Nerede bulabilirsiniz?


En Uygun Abeslang Fiyatları

En uygun Abeslang fiyatları konusunu merak ediyor iseniz sitemiz size yardımcı olacaktır. Sitemizdeki fiyatlar piyasada görebileceğiniz en uygun fiyatlardır. Fiyatlarımızı hem ihtiyaçlara göre hem de ürünlerin kalitelerine göre belirleriz. İnternet üzerinde tahta dil basacaklarının fiyatları konusunda yapacak olduğunuz en ufak bir araştırmada sitemizdeki ürünlerin en uygun fiyatlı ürünler odluğunu görürsünüz. Sitemizdeki en uygun fiyatlı tahta dil basacaklarını görmek için hemen sitemize girebilirsiniz.

Şimdi abeslangları satın alır iken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusuna geçelim. Böylece sağlıklı bir alış veriş süreci geçirmek için gereken noktaları görmüş olursunuz.


Abeslang Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Her sağlık malzemesinde, ürününde olduğu gibi tahta dil basacaklarını satın alır iken de dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Bunları size şu şekilde açıklayalım:

 • Abeslang satın alır iken öncelikle Abeslang çeşitleri konusunda emin olun. Yani, metal abeslanga mı yoksa tahta abeslanga mı ihtiyacınız olduğunu bilin. Buna göre bir alış veriş yapın.
 • Abeslang fiyatları konusunda da dikkatli olun. Çünkü bazı isteler çok yüksek fiyatlara abeslangları satmaktadırlar. Bazıları ise olması gerekenden çok daha düşük fiyatlarla satış yaparlar. İki durum da tehlikelidir. En uygun tahta dil basacağı fiyatlarını görmek için sitemize girebilirsiniz.
 • Sitemizdeki ürünlerin kalitelerine göre seçildiğini ve satışa sunulduğunu söylemiştik. Sitemizde yer alan her tahta dil basacağı ürünü en iyi markalardan seçilmiştir.
 • Abeslangları satın alır iken ihtiyacınızın ne kadar olduğunu da düşünmelisiniz. Abeslanglar çok fazla kullanılan sağlık ürünleridir. Bu yüzden 10 adet ya da 50 adet tahta dil basacağı size yetersiz kalabilir. Bizler de bu durumu düşünerek ürünlerimizi 100lük kutularda satışa çıkartıyoruz. Böylece toptan bir satın alım işlemi yapmış oluyorsunuz.
 • Eğer 100lük kutulardaki abeslangların size yetersiz kalacağını düşünüyor iseniz de 100lük kutulardan dilediğiniz kadar satın alabilirsiniz. Toptan alım konusunda hiçbir sakınca yoktur. Sitemizde bulunan tahta dil basacağı ürünleri en uygun fiyatlarda bulunduğu için dilediğiniz gibi bütçenizi aşmadan tahta dil basacağı ihtiyacınızı gidebilirsiniz.

Abeslangları satın alır iken dikkat etmeniz gereken en genel ve önemli noktalar bunlardır. Bunlara dikkat ettiğiniz zaman sağlık bir alış veriş işlemi yapmış olursunuz. Sitemize hemen şimdi girerek tüm abeslanglarımızı, tüm tahta dil basacağı ürünlerimizi anında görebilirsiniz.

Sitemizde abeslanglar gibi daha pek çok farklı sağlık malzemesi bulunmaktadır. Aile hekimi malzemeleri, veteriner hekimi malzemeleri, tıbbi sarf malzemeler, tıbbi cihazlar, demirbaş malzemeler, OSGB malzemeleri gibi pek çok farklı kategoride ürün görebilirsiniz. Bu kategorilerin her birinin içerisinde o alanlardaki her bir sağlık malzemesi, ürünü bulunmaktadır ve aktif olarak her an satışı yapılmaktadır. Kısacası aradığınız her kaliteli sağlık malzemesini internet sitemizde en uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Etiketler: abeslang,
resim
Loading...
Loading...
Loading...