Kan Alma İğneleri ve Holder
121521
ADET
1.401,91 TL KDV Dahil
1.780,42 TL KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
Otomatik Enjektör ve Yedek Parçaları
110682
ADET
6.633,94 TL KDV Dahil
8.425,11 TL KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
Otomatik Enjektör ve Yedek Parçaları
110735
ADET
4.926,80 TL KDV Dahil
6.257,03 TL KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
Otomatik Enjektör ve Yedek Parçaları
113138
ADET
2.097,77 TL KDV Dahil
2.664,17 TL KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
Bandaj Çeşitleri
MG000352
ADET
178,20 TL KDV Dahil
235,22 TL KDV Dahil
Otomatik Enjektör ve Yedek Parçaları
110665
ADET
5.070,13 TL KDV Dahil
6.439,06 TL KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
Otomatik Enjektör ve Yedek Parçaları
110674
ADET
5.077,21 TL KDV Dahil
6.448,05 TL KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
Otomatik Enjektör ve Yedek Parçaları
110751
ADET
10.550,34 TL KDV Dahil
13.398,94 TL KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
Otomatik Enjektör ve Yedek Parçaları
110669
ADET
1.723,52 TL KDV Dahil
2.188,87 TL KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
Mika ve Cam Enjektörler
EM1004
ADET
2.408,76 TL KDV Dahil
3.059,13 TL KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
Otomatik Enjektör ve Yedek Parçaları
110730
ADET
4.926,80 TL KDV Dahil
6.257,03 TL KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
Otomatik Enjektör ve Yedek Parçaları
110740
ADET
5.581,52 TL KDV Dahil
7.088,53 TL KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
Otomatik Enjektör ve Yedek Parçaları
110745
ADET
6.437,97 TL KDV Dahil
8.176,22 TL KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
Otomatik Enjektör ve Yedek Parçaları
110675
ADET
4.918,83 TL KDV Dahil
6.246,92 TL KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
1 2 3 ... 22 >

Tıbbi Sarf Malzemeler

Tıbbi sarf malzemeler hastaların teşhis, bakım ve tedavisinde kullanılan temel ürünlerdir. Hastaneler, klinikler ve muayenehaneler gibi tıbbi ortamlarda sıklıkla kullanılırlar ve kaliteli sağlık hizmeti sağlamak için gereklidirler.

Tıbbi Sarf Malzemeler Nedir?

Tıbbi sarf malzemeleri, cerrahi aletler ve prosedürlerde kullanılan gereçlerden şırınga, eldiven ve maske gibi tek kullanımlık malzemelere kadar geniş bir ürün yelpazesini içerir. 

Hastaların teşhis, tedavi ve bakımına yardımcı olmak için kullanıldıkları için tıbbi sarf malzemeleri en yüksek kalitede olmalıdır. Ayrıca kullanım için güvenli ve etkili olmalı ve geçerli tüm güvenlik ve düzenleme standartlarını karşılamalıdır. Tıbbi sarf malzemesi üreticileri, ürünlerinin gerekli standartları karşılamasını sağlamak için katı yönergelere uymalıdır.

Tıbbi sarf malzemelerinin maliyeti, ürünün türüne ve ne kadar satın alındığına bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Bandajlar ve şırıngalar gibi birçok ürün nispeten ucuzken, stetoskoplar ve röntgen cihazları gibi daha karmaşık ürünler daha pahalı olabilir. Tıbbi sarf malzemelerinin maliyeti yüksek olabileceğinden, paranızın tam karşılığını veren saygın tedarikçilerden ürün satın almak önemlidir.

Tıbbi sarf malzemeler, sağlık hizmetlerinin önemli bir parçasıdır ve hastalara kaliteli bakım ve tedavi sağlamak için kullanılır. Para için iyi bir değer sunarken, en yüksek kalitede olmalı ve tüm güvenlik standartlarına uymalıdırlar. Tıbbi sarf malzemeleri sağlık hizmetlerinde bu kadar önemli bir rol oynadığından, bunların güvenilir tedarikçilerden satın alınması önemlidir.

Tıbbi Sarf Malzemelerin Çeşitleri Nelerdir?

Flaster Çeşitleri

Sağlık kuruluşların ihtiyaçları doğrultusunda flaster çeşitleri de kendi içlerinde farklı kategorilere bölünmektedir. Antiallerjik flaster, bez flaster, ipek flaster, kağıt flaster, sıvı geçirmeyen flaster, banyo bandı, göz bandı gibi bir çok çeşitliliğe sahiptir.

Medikal Eldiven Çeşitleri

  • Lateks Eldivenler: Lastik eldivenler olarak da bilinen bu eldivenler, doğal kauçuktan yapılır ve mikroplara ve enfeksiyonlara karşı güçlü bir bariyer sağlar.
  • Nitril Eldivenler: Sentetik kauçuktan yapılan bu eldivenler, alerji yapmayan özellikleri nedeniyle giderek daha popüler hale geliyor.
  • Vinil Eldivenler: Bunlar PVC'den yapılmıştır ve mikroplara ve enfeksiyonlara karşı temel düzeyde koruma sağlar. Lateks ve nitril eldivenlerden çok daha ucuzdurlar.
  • Neopren Eldivenler: Sentetik kauçuktan üretilen bu eldivenler bakteri ve virüslere karşı üstün koruma sağlar.
  • Cerrahi Eldivenler: Bunlar tıp uzmanları için tasarlanmıştır ve mikroplara ve enfeksiyonlara karşı üstün koruma sağlamak için tasarlanmıştır.
  • 6. Tek Kullanımlık Eldivenler: Bu eldivenler tek kullanımlık olarak tasarlanmıştır ve lateks, nitril ve vinil gibi çeşitli malzemelerden üretilir.

Medikal Tekstil Ürünleri

Medikal tekstil ürünler, medikal ve sağlık uygulamaları için tasarlanmış ve üretilmiş tekstil ürünleridir. Tıbbi tekstil örnekleri arasında bandajlar, cerrahi önlükler, yara örtüleri, ortopedik implantlar ve yüz maskeleri yer alır. Bu ürünler, doğal veya sentetik lifler ve pamuk, yün, polyester ve naylon gibi kumaşlar dahil olmak üzere çeşitli malzemelerden yapılır. Medikal tekstiller, yara iyileşmesi, enfeksiyon önleme ve ağrı kesici gibi bir dizi terapötik fayda sağlamak üzere tasarlanmıştır. Birçok medikal tekstil aynı zamanda antistatik, alev geciktirici ve/veya su geçirmez olacak şekilde tasarlanmıştır.

Enjektör, İğne Uçları ve Kanüller

Enjektörler, iğneler ve kanüller, vücuda sıvı enjekte etmek veya vücuttan sıvı çekmek için kullanılan tıbbi cihazlardır. İlaç vermek, kan almak, anestezi uygulamak veya bir yaradan sıvı boşaltmak gibi çeşitli tıbbi prosedürler için kullanılabilirler. Enjektörler tipik olarak, bir sıvıyı vücuda zorlamak için bir piston kullanan şırınga veya kalem tarzı cihazlardır. İğneler genellikle ilacı vermek için cilde nüfuz eden içi boş, keskin nesnelerdir. Kanüller, enjekte edilecek veya çekilecek sıvılara erişim sağlamak için vücuda sokulan ince tüplerdir.

Laboratuvar Malzemeleri

Laboratuvar malzemeleri, araştırma, test ve deney için laboratuvar ortamlarında kullanılan araç ve gereçlerdir. Yaygın laboratuvar malzemeleri arasında test tüpleri, beherler, şişeler, pipetler, mikroskoplar, santrifüjler, karıştırıcılar, teraziler ve termometreler bulunur. Laboratuar malzemeleri ayrıca numuneleri saklamak, ölçmek ve analiz etmek için kullanılır. Laboratuvar malzemeleri genellikle güvenlik ve doğruluğu sağlamak için özel malzemelerden yapılır.

Medikal Hijyen Malzemeleri

Medikal hijyen malzemeleri, tıbbi ortamlarda sağlık ve güvenliği korumak için kullanılan öğelerdir. Tıbbi hijyen malzemelerine örnek olarak eldivenler, önlükler, yüz maskeleri, yüz siperlikleri ve el dezenfektanı verilebilir. Bu malzemeler, sağlık çalışanlarını ve hastaları enfeksiyonun yayılmasından korumak için kullanılır. Tıbbi hijyen malzemeleri, tıbbi prosedürlerin gerçekleştirileceği steril bir ortamın sağlanmasına da yardımcı olur.

Solunum Yolu Sarf Malzemeleri

Solunum yolu sarf malzemeleri, solunum hastalıklarını ve durumlarını tedavi etmek için kullanılan tıbbi malzemelerdir. Oksijen maskeleri, oksijen tüpleri, nebülizörler ve solunum makinelerini içerir. Solunum yolu sarf malzemeleri, solunum güçlüğü çeken hastalara oksijen sağlamak ve nefes almalarını iyileştirmeye yardımcı olmak için kullanılır. Ayrıca inhalasyon yoluyla ilaç vermek ve akciğerlerden mukusun temizlenmesine yardımcı olmak için kullanılırlar.

Tıbbi Sarf Malzeme Fiyatları

 

Tıbbi sarf malzemeleri, bandaj, pansuman ve eldiven gibi tek kullanımlık tıbbi malzemelerden solunum cihazları ve infüzyon pompaları gibi daha pahalı tıbbi ekipmanlara kadar tıp endüstrisinde kullanılan temel öğelerdir. Tıbbi sarf malzemelerine olan talep artmaya devam ettikçe, bu ürünlerin maliyeti hastaneler, klinikler ve diğer sağlık hizmeti sağlayıcıları için önemli bir endişe kaynağı haline geldi.

Tıbbi sarf malzemelerinin fiyatları, üretimlerinde kullanılan hammaddeler, işçilik maliyetleri ve piyasa koşulları gibi bir dizi faktör tarafından belirlenir. Tıbbi sarf malzemelerinde kullanılan hammaddelerin birçoğunun ithal olması, yurt içinde üretilen malzemelere göre daha pahalı olmasına neden olmaktadır. Ek olarak, tıp uzmanlarına yönelik artan talep ve tıbbi ekipmanın artan maliyeti nedeniyle işçilik maliyeti yıllar içinde artmıştır.

Tıbbi sarf malzemelerinin artan maliyetleri nedeniyle hastaneler ve klinikler, tıbbi malzeme talebini karşılayabilmek için giderlerini kısmanın yollarını aramak zorunda kalmışlardır. Maliyetleri düşürmenin en popüler yöntemlerinden biri, markalı ürünler yerine jenerik tıbbi sarf malzemeleri satın almaktır. Jenerik tıbbi sarf malzemeleri genellikle markalı muadillerinden daha ucuzdur ve sağlık hizmeti sağlayıcıları için uygun maliyetli bir çözüm sağlayabilir.

Jenerik tıbbi sarf malzemeleri satın almanın yanı sıra sağlık hizmeti sağlayıcıları, toplu tıbbi malzeme siparişleri satın alarak da maliyetlerini azaltabilir. Toplu siparişlerde genellikle indirim yapılır, bu da hastanelerin ve kliniklerin büyük satın alımlarda paradan tasarruf etmesine olanak tanır. Son olarak, bazı sağlık hizmeti sağlayıcıları, tıbbi sarf malzemelerini indirimli fiyatlarla satın almak için çevrimiçi perakendecilere bakıyor. Hastaneler ve klinikler, etrafta alışveriş yaparak genellikle kendi bölgelerinde bulabileceklerinden daha iyi tıbbi sarf malzemeleri fiyatları bulabilirler.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Web sitemizde çeşitli kullanım verilerinin analizleri için çerezler işlenebilmektedir.