1

Steril Eldivenler

Steril eldivenler, hastaları, sağlık çalışanlarını ve diğer personeli enfeksiyonun yayılmasından korumak için kullanılan kritik bir tıbbi ekipman parçasıdır. Tipik olarak lateks veya nitrilden yapılırlar ve bir kez giyilip sonra atılmak üzere tasarlanırlar. Eldivenler genellikle tek kullanımlıktır, yani yalnızca bir kez giyilip çıkarılmaları gerekir.

Steril eldivenler enfeksiyon önlemenin önemli bir parçasıdır. Hastaların ve sağlık hizmeti sağlayıcılarının potansiyel olarak zararlı bakteri ve virüslerle temas etmesini önlemeye yardımcı olurlar. Ayrıca hastalar ve personel arasında çapraz kontaminasyon riskini azaltmaya yardımcı olurlar.

Steril Eldiven Çeşitleri Nelerdir?

Steril eldivenler pudralı ve pudrasız eldiven olarak üretilmektedir. Steril eldivenler doktorların gireceği operasyona göre değişiklik gösterir, ameliyat yapısına ve doktorun el yapısına göre, başlıca steril eldiven çeşitleri

  • Steril lateks eldiven
  • Steril sentetik eldiven
  • Steril çift katlı ortopedi eldiveni

Steril Lateks Eldiven Nedir?

Steril lateks eldivenler, doğal kauçuk lateksten yapılan ve bir kez kullanılıp sonra atılmak üzere tasarlanmış tıbbi eldivenlerdir. Tıbbi prosedürler sırasında sağlık çalışanlarını ve hastaları bulaşıcı hastalıklardan ve kontaminasyondan korumak için kullanılırlar. Steril lateks eldivenler, kan alma, enjeksiyon ve diğer tıbbi muayeneler dahil olmak üzere çeşitli tıbbi amaçlar için kullanılır.

Steril Sentetik Eldiven Nedir?

Steril sentetik eldivenler, lateks, nitril, vinil veya neopren gibi sentetik malzemelerden yapılmış bir tıbbi eldiven türüdür. Bu eldivenler genellikle tıbbi ve cerrahi prosedürlerde hastanın ve sağlık personelinin bulaşmasını önlemek için kullanılır. Ayrıca gıda üretimi gibi diğer birçok endüstride işçileri tehlikeli maddelere maruz kalmaktan korumak için kullanılırlar. Bu eldivenler genellikle diğer eldiven türlerine göre delinmelere ve kimyasallara karşı daha dirençlidir ve bu da onları birçok uygulama için daha iyi bir seçim haline getirir.

Steril Çift Katlı Ortopedi Eldiveni Nedir?

Steril çift katmanlı ortopedik eldiven, ortopedik cerrahide kullanılmak üzere tasarlanmış özel bir medikal eldivendir. Biri özel olarak tasarlanmış sterilize edilmiş bir malzeme, diğeri ise hastanın cildini korumak için tasarlanmış yumuşak bir iç katman olmak üzere iki katmanlı malzemeden yapılmıştır. Eldivenin tasarımı da ameliyathanenin steril ortamından enfeksiyon ve kontaminasyon riskini azaltacak şekilde yapılmıştır.

Steril eldiven fiyatları?

Eldivenler, koruma, hijyen ve konfor için kullanılan tıbbi uygulamaların gerekli bir parçasıdır. Özellikle steril eldivenler, herhangi bir tıbbi prosedürün önemli bir parçasıdır, hasta ile sağlayıcı arasında bir bariyer ve belirli tedavi türleri için steril bir ortam sağlar. Steril eldivenlere olan talebin artmasıyla birlikte fiyatlar da artıyor.

Steril eldivenler nitril veya lateksten yapılır ve tek kullanımlık ve tek kullanımlık olacak şekilde tasarlanmıştır. Nitril eldivenler, dayanıklılıkları ve rahatlıkları nedeniyle en popüler olanlardır. Ayrıca lateks içermezler, bu da onları alerjisi olanlar için güvenli bir seçenek haline getirir. Steril nitril eldiven fiyatları, eldivenin tipine ve boyutuna göre değişir.

Lateks eldivenler de rahatlıkları ve esneklikleri nedeniyle popülerdir. Ancak bazı kişilerde alerjik reaksiyona neden olabilirler, bu nedenle nitril eldivenler kadar yaygın olarak kullanılmazlar. Steril lateks eldivenlerin maliyeti nitril eldivenlerden biraz daha düşüktür, ancak yine de nispeten pahalıdırlar.

Genel olarak, steril eldivenlerin maliyeti pahalı olabilir, ancak herhangi bir tıbbi uygulama için gerekli bir masraftır. Toplu satın alma ve satın alınan eldivenlerin en yüksek kalitede olmasını sağlama yoluyla sağlık tesisleri, hastalarına en üst düzeyde bakım sağlamaya devam ederken paradan tasarruf edebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Web sitemizde çeşitli kullanım verilerinin analizleri için çerezler işlenebilmektedir.