Santrifüj Cihazları

Göster:
Sırala:
Santrifüj Cihazı Dijital 12 Tüplü Yuda 80-2A %28 İndirim

Santrifüj Cihazı Dijital 12 Tüplü Yuda 80-2A

Sessiz bir çalışma sistemi olan 12 tüp kapasiteli santrifüj cihazı 20ml tüplerin kullanımı..

5.250,00TL + KDV
3.780,00TL + KDV

Yuda 800D Santrifüj Cihazı 6 Tüplü %27 İndirim

Yuda 800D Santrifüj Cihazı 6 Tüplü

Aile hekimliği merkezlerinin ve küçük sağlık birimlerinin kullanımına uygun olan Yuda 800D sant..

1.850,00TL + KDV
1.350,00TL + KDV

Santrifüj Cihazı Hematokrit Yuda SH120 Stokta Yok

Santrifüj Cihazı Hematokrit Yuda SH120

24'lü 1,5 mm x 75 mm kılcal tüp numune kapasitesi bulunan hematokrit santrifüj cihazı 0-30..

Bu ürün sadece onaylı üyeliği olan profesyonel kullanıcılara yöneliktir. Bilgi için 0850 840 88 87
Santrifüj Cihazları

Santrifüj Cihazı Nedir?

Santrifüj cihazı aile hekimliği malzemeleri arasında en önemli olanlardan biridir. Yüksek hızda dönerek içerisinde bulunan karışımların ayrıştırılması görevini üstlenen bu cihazlar özellikle kandaki maddelerin ayrıştırılması amacına hizmet eder. Yüksek hızda dönmesi sayesinde karışımdaki kütlesi fazla olan madde kabın dışına itilir ve ayrıştırma prosedürü de merkezcil kuvvet bağlantısı prensibiyle gerçekleştirilir.

Her ne kadar sabit açılı santrifüj cihazları da bir seçenek olarak üretiliyor olsa da aile hekimliği malzemeleri incelendiğinde genellikle açılı olan modeller karşımıza çıkıyor. Bu cihazlarda tüpler iç aksama dikey olarak yerleştiriliyor. Ancak santrifüj cihazları çalışmaya başladığında tüpler yatay bir form alıyor ve ardından ayrıştırma işlemine başlanıyor. Elbette cihazın bu işlemi sorunsuz bir şekilde yapabilmesi için düz bir zemine konması ve beraberinde içerisine konan tüplerin de dengede olması büyük önem taşıyor.

Santrifüj Cihazı Çeşitleri

Her ne kadar santrifüj cihazı kavramı aile hekimliği malzemeleri ile hayatımıza girmiş olsa da bu tıbbi cihazların kullanım alanlarına göre pek çok farklı çeşidi bulunuyor. Zira santrifüj cihazları kullanım amacına uygun olarak üretiliyor ve ihtiyaca yönelik olarak tasarlanan cihaz modelleri arasında yer alıyor. Genel olarak en sık kullanılan santrifüj cihazı modellerine şu örnekleri verebiliriz:

o   Masaüstü Santrifüj Cihazları

Oldukça geniş bir santrifüj sınıfı sunuyor olmasıyla ön plana çıkan bu cihaz çeşitleri farklı uygulama alanlarında kullanılabiliyor. Genellikle kompakt bir yapıya sahip oluyor.

o   Soğutmalı Santrifüj Cihazları

Bu cihaz modelleri sıcaktan etkilenebilen bazı maddelerin ayrıştırılması için özel olarak tasarlanan cihazlardır. Canlı hücreler ya da bazı protein çeşitleri gibi sıcağa duyarlı numunelerin ayrıştırılması işleminde bu cihazlardan faydalanılır.

o   Klinik Santrifüj Cihazları

Sağlık kuruluşlarında genellikle bu cihaz modelleri kullanılır. Vücut sıvıları, serumlar, kan hücreleri ya da plazmaların ayrıştırılmasında son derece başarılı olan santrifüj cihazı çeşitleridir.

o   Mikro Santrifüj Cihazları

Sadece laboratuvarlarda kullanım için tasarlanan bu cihaz modelleri çok fazla sayıda devir hızı ya da program seçeneği sunabiliyor.

o   Vakumlu Santrifüj Cihazları

Bu cihaz modelleri ise numunenin konsantre edilmesi ya da çözülmesi gibi amaçlara hizmet etmek üzere tasarlanıyor. Diğer modellere nazaran daha kısıtlı bir kullanım alanına sahip olduğunu belirtebiliriz. Çözücünün ayrıştırılması gibi spesifik ihtiyaçlar doğduğunda vakumlu santrifüj cihazları tercih ediliyor.

Santrifüj cihazı çeşitleri hakkında internet ortamında çok daha detaylı bilgi bulunabilir. Aynı zamanda çeşitli marklar tarafından geliştirilen en yeni santrifüj cihazı çeşitlerinin tedariki için de online olarak sipariş verilebiliyor.

 

resim
Loading...
Loading...
Loading...