Muayene Eldivenleri
MG000016
ADET
18,11 TL KDV Dahil
23,90 TL KDV Dahil
Steril Eldivenler
MG000414
ADET
14,21 TL KDV Dahil
18,76 TL KDV Dahil
Steril Eldivenler
MG000466
ADET
594,00 TL KDV Dahil
784,08 TL KDV Dahil
Steril Eldivenler
MG000476
ADET
612,00 TL KDV Dahil
807,84 TL KDV Dahil
Rektal Eldivenler
260706
ADET
1.182,39 TL KDV Dahil
1.501,64 TL KDV Dahil
Rektal Eldivenler
260707
ADET
1.277,53 TL KDV Dahil
1.622,46 TL KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
Rektal Eldivenler
260685
ADET
721,18 TL KDV Dahil
915,90 TL KDV Dahil
Muayene Eldivenleri
MG000334
ADET
132,00 TL KDV Dahil
174,24 TL KDV Dahil
Muayene Eldivenleri
MG000585
ADET
147,60 TL KDV Dahil
194,83 TL KDV Dahil
Muayene Eldivenleri
MG000654
ADET
144,00 TL KDV Dahil
198,00 TL KDV Dahil
1

Medikal Eldiven

 Medikal eldivenler, sağlık bakımı ortamında önemli bir kişisel koruyucu ekipman (KKD) parçasıdır. Hemşirelerden doktorlara ve teknisyenlere kadar tüm tıp uzmanları tarafından çeşitli görevler için giyilirler. Eldivenler, tıp uzmanı ile hasta arasında koruyucu bir bariyer sağlamak için çeşitli malzeme ve stillerde gelir.

Eldivenler, sağlık bakımı ortamında enfeksiyon kontrolünün önemli bir parçasıdır. Hastalığa neden olan mikroorganizmaların sağlık hizmeti sunucusu ve hasta arasında yayılmasını önlemeye yardımcı olurlar. Ayrıca tıp uzmanını hastanın vücut sıvılarında bulunan herhangi bir enfeksiyöz virüslerden korurlar. Prosedüre bağlı olarak farklı tipte eldivenler kullanılır. Örneğin, genel tıbbi prosedürler için lateks eldivenler kullanılırken, nitril eldivenler kan alma gibi daha hassas işler için kullanılır.

Eldivenler bulaşıcı virüslere karşı bir bariyer sağlamanın yanı sıra hastanın cildini olası tahriş edici maddelerden de korur. Örneğin eldivenler cilt tahrişine neden olabilecek temizlik maddeleri ve dezenfektanlara karşı bariyer görevi görebilir. Ayrıca iğnelerden ve diğer keskin aletlerden kaynaklanan kesiklere ve sıyrıklara karşı ek koruma sağlarlar.

Medikal eldiven kullanımı enfeksiyon kontrolünün ve hasta güvenliğinin önemli bir parçasıdır. Tıp uzmanlarının görevleri için uygun eldiven tipini seçmeleri ve bunları doğru şekilde giymeleri, kullanmaları ve imha etmeleri önemlidir. Bu, çapraz kontaminasyon riskini en aza indirmeye ve bulaşıcı virüslerin yayılma riskini azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda hem sağlık hizmeti sunucusunu hem de hastayı potansiyel tehlikelerden korumaya yardımcı olur.

Medikal Eldiven Çeşitleri

 Farklı kullanım amaçları ile kullanılsa da asıl amacı sağlık personeli ile hasta arasında bariyer oluşturmaktır. Yapılacak işleme göre kullanılan eldivenler farklılık gösterir. Bunlar başlıca

  • Muayene eldivenleri
  • Steril eldivenler
  • Veteriner Rektal Muayene Eldiveni

Muayene Eldiveni Nedir?

 Muayene eldivenleri, lateks, nitril veya vinilden yapılmış tek kullanımlık eldivenlerdir. Tipik olarak tıp uzmanları tarafından tıbbi prosedürler gerçekleştirirken kendilerini ve hastalarını enfeksiyonun yayılmasından korumak için kullanılırlar. Genellikle muayeneler, küçük cerrahi prosedürler sırasında ve potansiyel olarak bulaşıcı materyallerle çalışırken giyilirler.

Steril eldiven nedir?

 Steril eldivenler, steril olması için özel olarak tasarlanmış tek kullanımlık eldivenlerdir. Bulaşma riskini azaltmak için tıbbi ve cerrahi prosedürlerde kullanılırlar ve lateks, vinil veya nitrilden yapılırlar. Steril eldivenler genellikle pudralıdır ve kullanılıncaya kadar steril kalmalarını sağlamak için özel bir ambalajla birlikte gelir.

Veteriner Rektal Muayene Eldiveni Nedir?

 Veteriner rektal muayene eldivenleri, hayvanların rektal muayeneleri sırasında kullanılmak üzere tasarlanmış özel eldivenlerdir. Eldivenler, hayvanın dışkısıyla temasa karşı ekstra koruma sağlamak için dirseğe kadar uzanan uzun bir manşete sahiptir. Eldivenler tipik olarak lateksten yapılır ve delinmeye karşı dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır, bu da onları hayvanlarla kullanım için ideal kılar.

Medikal Eldiven Fiyatları

 Medikal eldivenler doktorlar, hemşireler ve diğer sağlık profesyonelleri için vazgeçilmez bir ekipman parçasıdır. Sağlık çalışanlarını mikropların ve diğer tehlikeli maddelerin yayılmasından korumak için kullanılırlar. Bu nedenle, sağlık hizmeti sağlayıcılarının güvenilir ve uygun fiyatlı tıbbi eldivenlere erişmesi önemlidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Web sitemizde çeşitli kullanım verilerinin analizleri için çerezler işlenebilmektedir.