Etil Alkol

Etil Alkol

Sağlık alanında kullanılmakta olan pek çok tıbbi malzeme, ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin her biri sağlığın iyileştirilmesi ve korunması amacına hizmet eden, aracı ürünlerdir. Her tıbbi malzemenin, ürünün kullanım şekli, kullanım amacı da birbirinden farklı durumdadır. Dolayısıyla bir sağlık kuruluşunun, yani hastanenin, sağlık ocağının, veterinerlik merkezinin ya da benzeri kuruluşların bu tıbbi malzemelerin her birine sahip olması gerekmektedir. Aksi takdirde asıl amaç olan sağlığın iyileştirilmesi ve korunması gerçekleştirilemez. Bu çok çeşitli tıbbi malzemeler, tıbbi ürünler arasında etil alkol de bulunmaktadır. Sağlık alanında kullanılan bu ürün çok büyük bir öneme sahiptir. Ve bu ürüne de herhangi bir sağlık kuruluşu kesinlikle sahip olmalıdır.

Etil alkolle ilgili olan tüm önemli konuları sizler için ele aldık. Etil alkolün ne olduğu, etil alkolün ne amaç ile kullanıldığı, etil alkolün hangi alanlarda kullanıldığı, etil alkol fiyatları, etil alkolün nereden satın alınabileceği gibi pek çok farklı önem taşıyan konuyu bu yazıda başlıklar halinde sizlere sunduk. Yazıyı okumaya devam ederek bütün bu bilgilere erişebilirsiniz. Ardından sitemizde ilgili kategoriye girip çalışıyor olduğunuz sağlık kuruluşu için etil alkollerimizden satın alabilirsiniz. İyi okumalar dileriz.


Etil Alkol Nedir?

Sağlık alanında kullanımı çok yaygın olan etil alkol aynı zamanda etanol olarak da bilinmektedir. Etil alkol, yani etanol oldukça hafif bir kimyasal kokuya sahiptir. Uçucu özelliği vardır. Aynı zamanda yanıcıdır. Ve de renksiz bir sıvı formunda yer almaktadır. Etil alkolün en net tanımı kısacası bu şekildedir. Etil alkolün kullanım alanı oldukça geniştir. Bu konuyu yazının ilerleyen bölümlerinde sizler ile paylaşacağız.

Etil alkolün ne amaç ile kullanıldığını öğrenmek istiyor iseniz bir sonraki başlığımızı okumaya geçebilirsiniz. Sıradaki başlık bu önemli konu ile ilgilidir.


Etil Alkol Ne Amaçla Kullanılır?

Etil alkolün ne amaç ile kullanılıyor olduğunu sizlere şu şekilde sıralayalım. Böylece daha net bir biçimde konuyu öğrenmiş olursunuz:

 •  Etil alkol tıbbi çözücü olarak kullanılmaktadır: Etil alkolün, yani etanolün yüksek konsantrasyonlu olma özelliği sayesinde suda eritilemeyen pek çok farklı ilaç ve benzeri maddeler etanol ile çözülür. Örnek vermemiz gerekir ise; ağrı kesici ilaçlar, öksürük ilaçları ve benzeri ilaçlar etanol aracılığı ile uygun konsantrasyonda eritilebilmekte, çözülebilmektedir. Etanolü, etil alkolü pek çok sıvı ilacın içeriğinde görmeniz de mümkündür.
 • Etil alkolü antiseptik olarak da kullanabilirsiniz: Etil alkolün kullanım alanlarından bir tanesi de antiseptik özelliklerdeki ıslak mendiller, dezenfektanlar, el temizleyici jellerdir. Bu ürünler etil alkolün sayesinde antiseptik özellik kazanırlar. Etanolün, etil alkolün bir özelliği şudur: Proteinlerini denatüre eder, böylece lipidleri de eritir ve organizmalar ölmüş olur. Kısacası etanol bu özelliği ile çoğu mantara, bakteriye ve virüse dayanıklılık gösterir, etki eder.
 • Etil alkolün panzehir olarak kullanımı da söz konusudur: Tıp alanında etil alkolün bazı zehirlenmelere karşı etkili bir çözüm olarak kullanıldığı gözlemlenmektedir. Zehirlenmeler eğer metanol ve etilen glikol kaynaklı ise etanol kullanılır ve etkisini gösterir. Böyle zehirlenme durumlarında etil alkolün, yani etanolün IV ya da oral şekilde uygulandığı görülmektedir. En yaygın kullanım şekli ise IV etanol kullanımıdır.

Etanolün / etil alkolün sağlık alanındaki kullanım amaçları kısacası bunlardır. Bunların dışında etanol aynı zamanda keyif verici olarak da kullanılır. Keyif verici olarak kullanımı daha çok psikiyatri hastalarında uygun görülür.   Etil alkolün kullanım amaçlarının neler olduğunu bu şekilde açıkladıktan sonra şimdi etil alkolün hangi alanlarda kullanılıyor olduğuna bakalım. Bir sonraki başlığımız bu konu ile ilgilidir.


Etil Alkolün Kullanım Alanları Nelerdir?

Etil alkolün kullanım alanlarının neler olduğunu sizlere şu şekilde listeleyelim:

 • Etil alkol / etanol anti bakteriyel bir özelliğe sahip olduğundan dolayı pek çok dezenfektanda, tıbbi mendilde kullanılmaktadır. Etkileri oldukça yararlı ve belirgin etkilerdir. Aynı şekilde antiseptik özelliği de olduğu için hijyen konusunda vazgeçilmez ürünlerden bir tanesidir.
 • Etanol tıp alanının dışında ayrıca eğlence amaçlı kullanılabilir. Pek çok alkollü içecekte ana bileşen olarak etanol maddesi kullanılmaktadır. Keyif verici özelliği ile eğlence alanında kullanımı mümkündür.
 • Etil alkolün bir diğer kullanım alanı da kozmetik alanıdır. Etanolün kozmetik alanında ya da güzellik ürünü üretimlerinde kullanıldığı görülür. Koruyucu losyonlar ile birlikte uygulanması önerilmektedir.
 • Etanol panzehir olarak kullanılır. Aynı zamanda çok iyi bir çözücüdür. Suda erimesi, çözünmesi mümkün olmayan pek çok ilaç etanol yolu ile çözülmektedir. Aynı zamanda polar ya da polar olmayan her tür bileşiği çözme konusunda oldukça etkili bir maddedir.
 • Etil alkolün endüstriyel kullanımına baktığımızda ise asetik asit, etil amin, etil esterler ve benzeri maddelerin üretimlerinde kullanılıyor olduğunu görürüz.
 • Laboratuvar içlerindeki genel kullanımında ise soğutma banyolarında bileşen olarak kullanılıyor olduğunu görmekteyiz. Çünkü etil alkolün erime noktası tam - 114,1 derecedir.
 • Termometrelerde de aktif olarak sıvı işlevi görmektedir. Termometre içinde kullanılır.
 • Etil alkolün kullanıldığı bir diğer alan temizlik malzemeleridir. İyi bir çözücü olması ve anti septik özellikte olması temizlik amaçlı kullanımını yaygın hale getirir.

Etil alkolün genel kullanım alanları bunlar olarak bilinmektedir. Şimdi etil alkolün genel özelliklerine bakalım. Bir sonraki başlığı okuyarak genel özelliklerini öğrenebilirsiniz.


Etil Alkolün Genel Özellikleri Nelerdir?

Etil alkolün genel özellikleri arasında etil alkolün diğer kullanılan adları, kimyasal formülü, molekül ağırlığı, erime noktası ve de kaynama noktası bulunmaktadır.

 • Etil alkolün sık sık kullanılan yaygın diğer adları şunlardır: Etanol, hidroksietan, bitkisel alkol ve EtOH.
 • Etil alkolün kimyasal formülü şudur: C2H5OH
 • Etil alkolün molekül ağırlığı şudur: 46,06844 ( 232 ) g / mol.
 • Etil alkolün erime noktası şudur: - 1440,1 derece.
 • Etil alkolün kaynama noktası ise şudur: 78,37 derece.

Etil alkolün genel özellikleri bu kadardır. Bu temel konudan sonra şimdi etil alkol fiyatları konusuna geçiş yapabiliriz. Bir sonraki başlığımızı okuyarak bu konuda da bilgi sahibi olabilirsiniz.


Genel Etil Alkol Fiyatları Nedir?

Genel etil alkol fiyatları en çok merak edilen konulardan bir tanesidir. Bu konu hakkında çok fazla soru almaktayız. Genel fiyatlardan bahsedecek olur isek fiyatların her bütçeye uygun olduğunu söyleyebiliriz. Etil alkol, yani bir diğer adı ile etanol sağlık alanında çok fazla ihtiyaç duyulan ve kullanılan bir malzemedir. Böyle olunca da bu malzemeye olan talep oldukça fazladır.

Kısacası genel etanol fiyatları oldukça makul fiyatlardır ve ihtiyacı olan her sağlık çalışanı ya da başka gruplardan insanlar bu sağlık malzemesini rahat bir biçimde alabilmektedir. Peki, bulabileceğiniz en uygun etil alkolleri nerede görebilirsiniz? En uygun etanol fiyatları nelerdir? Bu konuyu da öğrenmek için bir sonraki başlığımızı okuyabilirsiniz.


En Uygun Etil Alkol Fiyatları Nelerdir?

Genel etanol fiyatlarından sonra doğal olarak merak edeceğiniz bir diğer konu da bu konu, yani en uygun etil alkol fiyatlarıdır. Bu konuda şunları söyleyebiliriz:

İnternet üzerinde ufak bir araştırma yaptığınızda en uygun fiyatların nerede olduğunu görüsünüz. Bu araştırmanızın sonucunda en uygun etanol fiyatlarının bizim internet sitemizde yer aldığının da farkına varırsınız. Sitemizde yer alan tüm etil alkoller sizin bütçeniz ve ihtiyaçlarınız düşünülerek size sunulmuştur. En uygun fiyatlandırılmalar yapılmış ve ihtiyacı olan her insanın bu sağlık malzemesine ulaşması hedeflenmiştir.

Dolayısıyla eğer en uygun etanol fiyatlarını görmek ve satın almak istiyor iseniz bizler aracılığı ile satın alım işleminizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Şimdi en iyi etanol markalarının neler olduğu konusuna geçiş yapalım.


En İyi Etil Alkol Markaları Nelerden, Nereden Bulabilirsiniz?

Etil alkollerin üretimini yapan çok sayıda birbirinden farklı marka, üretici firma bulunmaktadır. Bu marklardan hangilerinin daha iyi olduğunu merak ediyor iseniz sitemiz size yardımcı olacaktır.

Sitemizde yer almakta olan etil alkoller sadece en iyi markaların ürünlerinden seçilip size sunulmuştur. Dolayısıyla en kaliteli, en iyi etanol markalarının ürünleri sitemizde mevcut haldedir. Aktif olarak bu kaliteli malzemelerin satışlarını her an yapmaktayız.

Sitemize girdiğinizde arama kısmına etil alkolü yazar iseniz karşınıza tüm ürünler çıkacaktı. bu ürünlerin her biri kaliteli ürünlerdir. Ayrıca emin olmak için de kullanıcı yorumlarına ve değerlendirmelerine de bakabilirsiniz. Böylece hangi etil alkolü satın almak istediğinize anında karar verirsiniz.

Etil Alkol Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Her sağlık ürününde olduğu gibi aynı şekilde etil alkolü satın alırken de dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bu noktaları şu şekilde açıklayabiliriz:

 • Etil alkolü satın alır iken bilinen markalardan olduğuna dikkat edin. Çünkü internet üzerinde satış yapan bazı siteler yasal şekilde üretilmemiş olan etil alkollerin satışını yapmaktadırlar. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için senelerdir güvenilir hizmet veren bizlerden ihtiyaçlarınızı karşılayıp etil alkolü satın alabilirsiniz.
 • Etil alkol fiyatları konusunda da dikkatli olmalısınız. Olması gerekenden çok daha ucuza etanol satan yerlerden ürünü satın almamalısınız. Çünkü kalitesiz, hatta zararlı bir madde satın alabilirsiniz. Aynı şekilde olması gerekenden çok daha yüksek fiyatlara sahip olan etanol ürününü de satın almamalısınız. Sitemizde en uygun fiyatlar ürünlerin kalitelerine göre belirlenmiştir.
 • Etil alkolü satın aldığınızda lütfen kullanım alanlarına dikkat edin. Kullanır iken, özellikle de sağlık alanında kullanılır iken bu madde doğru şeklide ve doğru miktarda uygulanmalıdır.  Zaten bir sağlık çalışanı bu ürünü nasıl kullanması gerektiğinin bilincindedir fakat bizler yine de gerekli hatırlatmayı yapmayı uygun görüyoruz.

Etanol ürünleri satın alır iken ve kullanır iken genel olarak bunlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu maddeleri gözden kaçırır iseniz, dikkat etmez iseniz satın aldığınız ürün ile ilgili bazı sorunlar yaşayabilir, yanlış ürünü satın almış olursunuz. Lütfen etil alkolü temin eder iken bunlara dikkat edin.


Etil Alkolü Satın Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Etil alkolü satın alacak olan kişiler sağlık çalışanları da olabilir başka meslek gruplarından kişiler de olabilir. Bu ürünler sağlık kuruluşları için de satın alınabilir aynı zamanda ev içi kullanım için de satın alınabilir. Önemli olan şey doğru şekilde kullanmaktır. Dolayısıyla bu ürünü herkes satın alabilmektedir fakat uygun kullanıma dikkat edilmelidir.

Sitemizden etil alkolü satın alabilmek için yapmanız gereken şey oldukça basittir. Arama motoru kısmına etil alkol yazdığınızda ya da ilgili kategoriye tıkladığınızda karşınıza tüm etanol ürünlerimiz çıkar. Böylece pratik şekilde ürünü bulur ve alış verişinizi, ürün satın alma işleminizi gerçekleştirirsiniz.

Bu kategoride henüz ürün Yok.

resim
Loading...
Loading...
Loading...