Steril eldiven Nedir

Eldiven, genel olarak sağlık kuruluşlarında temiz veya titiz olunması gereken durumlarda kullanılmaktadır. Çoğunlukla muayene eldiveni denilen eldivenler kullanılsa da bazı zamanlarda pudralı ya da pudrasız steril eldivenler de kullanılabilmektedir. Bunun için aslında araştırmalar yapan ve bu tip medikal ürünlerin tam olarak neler olduğunu öğrenmeye çalışan birçok kesim veya insan olabilmektedir. Genel olarak veterinerlik konusunda birkaç girişimi olan insanlar bu tip eldivenlerin ne gibi işe yaradığını ya da bu tip eldivenlerin ne gibi durumlarda kullanılması gerektiğini de sorgulayabilmektedirler. 

İşte tüm bu durumlara ilişkin birçok cevap da yine bu tür yazılarımızda bulunmaktadır. Sizler de eğer bu gibi medikal ürünlerin tam olarak ne işe yaradığını ya da insanların bu tip medikal ürünleri nerelerde ne zaman kullanabileceklerini sorgulayıp bir cevap arıyorsanız bunun için bu tür yazılarımızı okuyarak kendinizce sormuş olduğunuz sorulara cevaplar bulabilirsiniz. 

Steril Eldiven Nasıl Kullanılır

Steril eldivenlerin nasıl kullanılacağı konusunu da soran ve cevap bekleyen insanlar olabilmektedir. Genel anlamda sağlık alanlarında sürekli eldiven değişimi gerekmekte çünkü sürekli ellerin temiz olması gerekebilmektedir. Çünkü cerrahi veya operasyon gerektiren işlemlerde ellerin fazla kullanılması sonrasında mikropların el üzerinde yaşamaması için bu tür steril cerrahi eldivenler sürekli olarak değiştirilmeli ve bu değiştirme sonrasında direkt olarak temiz bir durumu ortaya çıkarmaktadırlar. Bu daha çok sağlıklı ve yara veya kesiklerde daha steril bir ortam da sunmaktadır. 

Bundan dolayı sizler de bu tür sağlık kuruluşlarında çalışıyorsanız, bu eldivenleri kullanabilir ve kendi kendinize steril bir ortamı oluşturabilirsiniz. Bunun dışında sürekli elleri yıkamak da aynı sterilliği verse de eldiven daha çok kullanılmakta ve doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. 

 

Steril Eldiven Nerelerde Kullanılır

 

Steril eldivenler nerede kullanılır tarzında da soruların sorulduğu görülmüştür. Bu tip eldivenlerin çeşitlerinin olduğu da söylenebilmektedir. Bu yüzden aslında 

  • Pudralı steril eldiven

  • Pudrasız steril eldiven

  • Sentetik steril eldiven 

  • Bariyerli steril eldiven

 

     

 

Olmak üzere dört adet farklı steril eldiven çeşidi vardır. Bu tür çeşitlerde insanların direkt olarak hangisini alacağı ya da sağlık kuruluşlarında hangi tür eldivenlerin kullanılması gerektiği de cevaplanması beklenen sorular arasında kendi yerini almıştır. Aslında pudralı eldivenlerin, ele geçirilmesi daha kolay ve daha rahat olması bakımından tercih edilebilmektedir. Buradaki tek dert, hekimin pudraya karşı bir alerjisinin olmamasıdır. Bunun dışında kolayca kullanabilir. 

Pudrasız eldiven ise ele geçirilmesi bir tık zor olan eldiven olarak piyasada bulunmaktadır. Bunun dışında pudraya alerjinin olması gibi diğer eldiven türlerine de alerjisi olan hekimler olabilir bunun için sentetik tarzda üretilen ve veteriner hekimleri dahil çoğu hekimin kullandığı eldiven türü olarak yerini almaktadır. En sona kalan ve bariyerli steril eldiven adını almış eldiven türü de daha çok bulaşıcı hastalığı olan ve bu bulaşıcı hastaya klinikte müdahale sırasında kullanılan eldivenlerdendir. 


Steril Eldiven Fiyatları

Bu tür bilgilerden sonra merak edilen ve sorgulanan bir başka durum ise steril eldivenlerin fiyat aralığıdır. Bu tip araştırmalar için insanlar aslında ne tür fiyatların olduğunu ya da ne tür fiyat aralıklarına sahip olunduğunu da direkt olarak eldiven alacak kimseler araştırabilmektedirler. Sağlık kuruluşları veya veteriner klinikleri genelde toplu alsa da bu tip eldivenlerin ne tür fiyat aralığına sahip olduğunu da yine sorgulamaktadırlar.

Steril eldivenler de sürekli üretim halinde olmaları bakımından aslında uygun fiyatlandırılmaları olan diğer medikal ürünler gibidir. Sizler de bu tür eldivenlerin fiyatlarını net bir biçimde öğrenmek istiyorsanız sitemize girebilir veya diğer sitelerle karşılaştırmalı fiyat bakışı yapabilirsiniz. 

resim
Loading...
Loading...
Loading...