Oksijenli Su Nedir

Tıp dilinde hidrojen peroksit olarak adlandırılan fakat halk dilinde oksijenli su olarak bilinen bu ürün de birçok alanda kullanılmakta ve birçok insanın da vazgeçilmez tıbbi malzemesi olabilmektedir. Öyle ki bu oksijenli suyu birçok ev hanımı kullanarak kendilerine yararlı hale getirerek, işlerini kolaylaştırmaya da çalışabilmektedir. 

Çünkü bu tarz tıbbi malzemelerin sadece tıp alanında kullanılmadığını ve günlük hayatlarımızda da bunların kolaylıkla kullanılabildiğini gösterebilmektedirler. Bunun haricinde birçok yerde oksijenli su kullanılmaktadır. Gelin hidrojen peroksit adlı tıbbi malzemenin nerelerde kullanıldığını, ne işe yaradığını, oksijenli su faydalarını, bunların hepsini direkt olarak yazımızın devamını okuyarak öğrenelim.

Oksijenli Su Faydaları

Genel olarak insanlar bir ürün araştırması yaparlarken bu ürünlerin faydalarının olup olmadığını da merak ederek kendilerince cevap bulmaya çalışmaktadırlar. Çünkü faydasız olan bir ürünü alıp da kullanmayı dahi istemezler, özellikle insanlar hem kişisel temizliklerinde hem de yiyecek temizliklerinde bu tarz oksijenli suları kullanmayı zaruri görebilmektedirler. Bunun için araştırmalarının detaylı bir şekilde olması ve gerçek anlamda kendilerine yarar sağlaması gerektiğini düşünmektedirler. 

Bunun için de aslında yazının devamında kullanım alanlarının olduğu bölüm, bu yazıyı okuyan kimseler açısından en bilgilendirici yer olacaktır şüphesiz. Çünkü kullanım alanlarına göre insanların bu tarz oksijenli su kullanımları farklılaşabildiği gibi çeşitli sorunları da yine bu tarz kullanım alanlarında görebilmektedirler. 

Oksijenli Su Kullanım Alanları

Oksijenli su kullanım alanlarının çok fazla sorgulanıp öğrenilmesi gerektiği de yine insanlar tarafından söylenilmektedir. Genel olarak kullanım yerleri:

  • Ev temizliğinde
  • Diş ve ağız bakımında
  • Meyvelerin ve sebzelerin yıkanmasında
  • Yara ve vücutta açık olan bölgelerde
  • Bazı makyaj fırçalarının temizlenmesinde
  • Cilt temizliğinde 

işte bu tarz yerlerde oksijenli suyun kullanıldığı görülmüş ve insanlar tarafından da memnun kalınarak bu sürdürülmüştür. Çünkü ev hanımları özelinde bir şeyler söylemek gerekirse, ev hanımları evlerinin olabildiğince temiz ve güzel durmasını istemektedir. Haliyle kimyasal olan diğer ev temizlik malzemeleri de kendi istemiş oldukları temiz görünümü sağlamamaktadır. Bunun için oksijenli su kullanmayı deneyip daha bir faydasını görebilmektedir. 

 

Bunun yanı sıra diş ve ağız bakımında, çok fazla kullanılan bir üründür. Ağızdaki mikropların öldürülmesi ve dişlerin daha çok beyaz görünebilmesi için bazı insanlar tarafından kullanıldığı görüşmüştür. Oksijenli su içilir mi diye merak edenler, kesinlikle içmemelisiniz. Tüm bunlara ek olarak da aslında akşam meyve yiyecek olan insanların normal suda yıkamış oldukları meyvelerin tam temizlenmediğini görmesi üzerine bu tarz oksijenli suyu kullandıkları ve daha temiz olduğunu gördükleri anda diğer insanlar da oksijenli suyu kullanmaya başlayabilmektedir. 

İşte bu tarz sebeplerden dolayı, oksijenli su hem tıp alanında hem de günlük yaşamımızda biz insanların oldukça fazla işine yarayan bir ürün olarak hayatımızda yerini almıştır. 

Oksijenli Su Fiyatları

Bu tarz bilgiler sonrasında aslında insanların direkt olarak merak etmiş oldukları şeylerden biri de oksijenli suyun ya da hidrojen peroksitin kaç TL olduğudur. Oksijenli suyun ne kadar olduğu ya da uygun bir fiyatta mı olduğu birçok insan tarafından da merak edilebilmektedir. Bu tarz oksijenli sular genelde 1 litre veya 1 litre civarında satışları sağlanmaktadır. Oksijenli su fiyat aralığı ise 8.00 TL ile 11.00 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu oksijenli suları nereden alabilirim diye de sorular sorulabilir insanlar tarafından:

  • Güvendiğiniz bir internet sitesi
  • Eczane

Bu tarz ürünlerin dikkatli bir şekilde alınması ve tanıdık/ bilinen bir yerden alınması sizler için oldukça iyi ve sağlıklı olacaktır.

resim
Loading...
Loading...
Loading...