Branül Nedir

 • Serum ​
 • Kan alımı
 • Damar yolu açılımı
 • Sıvıların damardan verilmesi

Branül, yukarıda saydığımız birçok durumda kullanılmakla birlikte sağlık çalışanları arasında da vazgeçilmez malzemelerden birisidir. Genel olarak kan alımlarında acı duyulduğu söylense de bu branüllerin, yapısal özellikleri nedeniyle düşünüldüğü kadar acı vermez. Bunun haricinde kan alımlarında daha kolay bir şekilde alınmasını ve hastanın ya da yaralının hiçbir şey hissetmemesini sağlar. 

Bu yüzden branüller çok fazla kullanılmakla birlikte direkt olarak fark edilebilmesi amacıyla da branül renkleri ile ayırt edilebilir haldedir. Bu renklendirmeler ile birlikte hangi durumda ya da hangi hastada ne tür branül kullanılacağı belli edilirken, bu durum sağlık çalışanlarını da direkt olarak rahatlatan ve karışıklığı engelleyen bir çözüm olarak ortaya çıkmıştır.  Bu tarz renklendirmeler ile birlikte birçok sorun da çözülmüştür. Bunun haricinde branülleri araştıran insanlar, bunların tam olarak nerede kullanıldığını da merak etmektedirler bunun cevabını öğrenmek isteyenler ise yazımızın devamını okuyarak bu bilgiye ulaşabilirler.

Branül Nerede Kullanılır

Birçok konuda araştırma yapan ve sağlık konularında da bilgisinin olmasını isteyen bazı kişiler vardır. Bunun haricinde sağlık çalışanları da yine bu tarz medikal / tıbbi aletleri merak edebilmektedirler. Bunun için branüller tam olarak nerelerde kullanılır tarzında da sorular sorulabilmektedir:

 • Hastanelerde

 • Sağlık ocaklarında

 • Veteriner kliniklerinde

 • Polikliniklerde

 • Kliniklerde

 • Hayvanlara serum bağlama ya da kan alımlarında

İşte bu tarz yerlerde kullanılabilmekte ve bu durumlar sonrasında da istenilen sonuçlar elde edinilmeye çalışılmaktadır. Tüm bu durumlara ek olarak bu tarz araştırmalar yapan insanlar, nerede kullanıldığını öğrendikten sonra aslında ne işe yarar tarzında da sorular sorabilmekteler ve bu sorulara da cevap bekleyebilmektedirler.

Branül Ne İşe Yarar

Ne işe yarar sorusunu soran ve cevap bekleyen insanlar da vardır. Bu tarz branüller,

 • Kan alımlarında

 • Serum bağlamalarında

 • Damar yolunun aynı yerde ikinci kez işlem yapılmasında

 • Açılan  yerlere materyallerin bağlanmasında

İşte bu tarz durumlarda direkt olarak branüller kullanılmaktadır. Genel olarak bunları doktorlar, veteriner hekimleri veya hemşireler kullanmaktadır. Bunun dışında nadir de olsa piercing takma olaylarında da branüllerin kullanıldığı görülmüştür ve istenilen verim alınmaya çalışılmıştır. Bunun için genel olarak bilgi alan ve bu branüllerin ne gibi işlere yaradığını ya da ne tür durumlarda kullanıldığını merak eden ve sorgulayan insanlar, bu yazımızdan da branül ile ilgili bilgileri almış olmalıdır. Genel olarak medikal malzemeler arasında yer almakla birlikte sağlık kurumlarında kullanılmaktadır. Çoğunlukla kan alımları olarak akılınızda kalabilir. Bunun dışında serum işlemlerinde de başvurulan malzeme şüphesiz branüllerdir. 

Branül Fiyatları

Bu tarz medikal ürünleri araştıran insanlar genel olarak fiyatlarına bakmadan edemezler. Bu yüzden direkt olarak branül araştırmaları yapanlar ve kendilerine uygun olacak branülleri isteyenler araştırmalarını da yine bu şekilde yapacaklardır. Branüller kendi içerisinde renklendirme sistemlerine ayrılmışlardır. Bu sisteme göre ince damarlara farklı renkte branül kullanılırken, damarı zır bulunan kişilere de farklı branül kullanılmaktadır. Sarı, yeşil, pembe, mavi, turuncu, gri, mor tarzında renklendirmeler yapılmış ve bu renklendirmeler ile birlikte müdahaleler gerçekleştirilmektedir.

Yine bu tarz branül fiyat araştırması yapanlar da vardır ki bunlar direkt olarak sitemize giriş yaparak bu sitede var olan fiyatlandırmalara bakabilirler. Bunun için aslında fiyatlar arası hangisi uygunsa ve bütçeye uygunsa direkt olarak onu satın alabilir, kendi işlerine yarayan fiyata sahip olan branülleri satın alabilirsiniz.

resim
Loading...
Loading...
Loading...